736749678

drsonjana@seznam.cz

Trotlík

09.09.2020 21:00

Netradiční cyklistický závod Trotlík se konal první zářijovou sobotu 5.9. na Vižině. Na startu u obecního úřadu se sjelo 15 týmů, které obdržely startovní číslo, hrací kartu a mapu, po které  trasa vedla.  Bylo připraveno 11 živých disciplín.  To znamená, že se zde plní neobvyklé úkoly, které mají prověřit souhru týmu.  A co si vítězové loňského ročníku a zároveň  organizátoři toho letošního připravili?  Přenášení kelímku pomocí balónku, skládání lodičky z papíru a její transport přes rybník na udici, šroubování šroubu na metrové závitové tyči, poznávání mysliveckých trofejí, střelba ze vzduchovky, poznávačku retro věcí,  přesouvání míče obručí, běh v krabicích,  ručkování po laně, poznávání předmětů  v uzavřené nádobě.  Skleněná kulička byla označena jako vysokohorská prémie, kterou museli závodníci přivézt do cíle a tím získali body navíc.

Na splnění trasy  i  s úkoly a s hledáním ukrytých obrázků týmy měly časovou dotaci 3 hodiny.  Družstva, která projela trasu celou, našlapala téměř 10 km po nejbližším okolí naší vesničky.  Dojezd Trotlíka byl na hřišti.  Pro závodníky bylo připraveno malé občerstvení a všichni netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků.  Putovní pohár čekal na svého nového majitele.  Stala se jím Eliška Štáralová se svou maminkou a tatínkem.