Výroční valná hromada  konala se v pátek 13.ledna v klubovně.  Přítomni byli členové, ale i paní starostka a představitel z okresu. Byl předán pamětní list za zorganizování soutěže Plamen v roce 2022. Byla přednesena výroční zpráva, zpráva pokladníka a revizorů.

Výroční zpráva – činnost SDH Vižina v roce 2022  Po dvou letech, kdy covid omezil veškerý život i kulturu se v roce 2022 vše vrátilo do normáluV současné době má sbor 47 aktivních členů.Členové výboru se scházeli 1x za 2 měsíce v klubovně a děti se scházely pravidelně každý čtvrtek buď na hřišti nebo v naší klubovně. Využívali jsme také tělocvičnu v ZŠ Osov.Akce, které jsme začátkem roku naplánovali, se do jedné uskutečnily. V lednu to byla  výroční valná hromada a tříkrálové setkání, v únoru jsme jeli společně s podbrdskými hasiči na bruslení na hořovickém stadionu.V březnu se v Podbrdech konala soutěž v  uzlování, ve které poměřili své síly naše a podbrdské děti.Většina našich členů se oblékla do nápaditých kostýmů a podpořila 1. vižinský masopust.  Na konci března jsme s dětmi vyrobili moranu a jeli na její vynášení do Dobřichovic na velikonoční slavnosti u Berounky.V dubnu jsme pořádali tradiční velikonoční pochod na Skálu, podpořili jsme úklidovou akci Ukliďme si Česko, soutěžili s kuřátky ve výzvě Domečku Hořovice  a na konci měsíce jsme tradičně pálili čarodějnice.V květnu jsme se zúčastnili  okrskové soutěže v Lochovicích. Vižinu reprezentovala družstva mužů, žen i děti. Této soutěži předcházely tréninky na hřišti s technikou, která několikrát vypověděla službu. I přesto jsme se umístili na předních místech našeho okrsku.Třetí týden v květnu se konaly máje, kde hasiči přiložili ruku k dílu.Poslední květnový víkend byl velmi náročný. V sobotu  28. května se zde konalo okresní kolo soutěže Plamen a zároveň oslavy 100. výročí oslav našeho sboru. Soutěže se zúčastnilo několik desítek družstev dětí z celého okresu. Po sobotních soutěžích propukly oslavy, na které přijalo pozvání mnoho hostů – paní starostka Zuzana Hůlová, pan senátor Jiří Oberfalzer, starostové sousedních obcí a představitelé z okresu.  Pozvání přijali i dlouholetí členové a pamětníci, příznivci našeho sboru, byla složena oslavná píseň, krájel se slavnostní dort. Největším překvapením našich oslav byl dar v podobě nové hasičské stříkačky od obecního úřadu. Před zraky přítomných si její sílu vyzkoušeli jak muži, tak ženy i děti. Oslavy se protáhly až do pozdních hodin. Druhý den pokračovaly soutěže v hasičském sportu. Našim dětem se velice dařilo. Starší se umístili na 3. místě a mladší na 7. místě.  Víkend to byl opravdu náročný, ale povedený.V červnu jsme se zúčastnili oslav 110.výročí založení SDH Všeradice a muži naši novou stříkačku vyzkoušeli na memoriálu v Radouši. V srpnu parta 23 malých hasičů se svými vedoucími vyrazila na letní soustředění do Machova Mlýna. V přírodě kousek od Berounky u hradu Krakovec strávili necelý týden, trénovali hasičské dovednosti a utužovali vztahy mezi sebou. Jejich pobyt byl motivován pohádkou Ať žijí duchové.V září zástupci našeho sboru a družstvo dětí reprezentovalo obec na výročí SDH Osov a konal se tradiční cyklistický závod Trotlík. V říjnu se vedoucí mládeže zúčastnili školení v Cheznovicích, konala se brigáda v hasičárně. Muži se zúčastnili námětového cvičení .Dvě družstva dětí  byla soutěžit v přespolním běhu v Drahlovicích, neboť  Plamen byl zrušen. Našim dětem se zadařilo a umístili se na 1. a 3.místě. 16.10. hasiči zasahovali u požáru seníku na pozemku truhlářské dílny u Štáralů.Na konci října se na hřišti konalo posvícenské odpoledne. Ve spolupráci s OÚ byl připraven bohatý program – drakiáda, tombola, prodej háčkovaných psů, vystoupení mažoretek a posvícenská zábava.V listopadu byla připravena pro děti pod lesem stezka Uspávání broučků a vypravili jsme se na základnu ve Zbiroze, kde nám Saša Tutter dělal průvodce.  V prosinci hasiči vypomáhali při čertí stezce, mikulášské nadílce, byli bruslit na zimním stadionu v Hořovicích a šli se společně projít na Štědrý den, aby nadělili i zvířátkům v lese.Věřím, že naše parta bude nadále pracovat jako doposud a budeme se mít při příští výroční schůzi opět čím pochlubit.

SHD Vižina

29.5.2022 náš sbor oslavil 100 let. Přijela řada hostů, pan senátor Jiří Oberfalzer, program byl velmi pestrý a na závěr jsme dostali od obecního úřadu novou stříkačku.