Soustředění 2022

30.08.2022 22:19

Hasičata se soustředí

Na hasičské soustředění v krásné přírodě u říčky Javornice v Machově mlýně vyrazilo z Vižiny 23 dětí se čtyřmi svými vedoucími. Odjezd byl v neděli v 9 hodin ráno od hasičské zbrojnice. Rodiče nám pomohli s nakládkou zavazadel a odvozem ratolestí na určené místo. V areálu jsme se ubytovali do chatiček a hned začali s programem. Hasičata byla rozdělena do družstev, ve kterých budou plnit nejen hasičské disciplíny, ale trénovat vytrvalost, rychlost , obratnost, postřeh i šikovnost při celotáborové hře na téma Ať žijí duchové, neboť v blízkosti areálu je zřícenina hradu Krakovec, na kterém se tato hudební pohádka natáčela. Hned první den se konaly rytířské souboje se štíty, kdy se děti staly rytíři Brtníky z Brtníku a získávaly body pro svůj tým. Poté se vykoupaly v bazénu a daly si zaslouženou večeři. První večer bylo před večerkou promítání zmíněné pohádky.

Jak se malým hasičům na soustředění líbilo je v naší kronice i se spoustou fotografií.